Pre správne fungovanie portálu je potrebné v prehliadači povoliť javascript.

 

Webová stránka SPA JMK A TTSK 2014+ (ďalej len „SPA2014") sa snaží o maximálnu prístupnosť obsahu a funkčnosť. Web stránka SPA2014 je v súlade so všetkými dôležitými pravidlami prístupnosti.

Veľkosť textov

Veľkosť textov v navigácii aj obsahu je definovaná v relatívnych jednotkách (em) a je možné upraviť ju pomocou štandardných nástrojov internetového prehliadača.

Štandardy

Štruktúra layoutu aj obsahu je vytvorená podľa štandardu XHTML 1.1, vizuálna prezentácia pomocou kaskádových štýlov CSS2.1. Používanie kaskádových štýlov je možné vypnúť v nastaveniach prehliadača, pričom to neovplyvní prístupnosť web stránky.

Klávesové skratky

Pre navigačné prvky tohto webu sú použité nasledujúce klávesové skratky (tzv. accesskeys):

  • Alt + 0 - Hlavná stránka
  • Alt + 1 - Kontakt
  • Alt + 2 - O projekte

Uvedené skratky sú platné pre internetový prehliadač Internet Explorer na operačnom systéme Windows, v iných prehliadačoch a operačných systémoch sa môžu klávesové skratky líšiť (napríklad pre prehliadač Mozilla Firefox(Windows):[Alt + Shift] + acceskey, (MAC OS X):[Ctrl] + acceskey, (Unix):[Ctrl + Shift] + acceskey, prehliadač Opera(Windows):[Shift + Esc] + acceskey, prehliadač Google Chrome(Windows):[Alt] + acceskey, (MAC OS X):[Ctrl] + acceskey, prehliadač Safari(MAC OS X):[Ctrl + Alt] + acceskey).

Kontakt na webmastera

Ak máte problém s prístupnosťou obsahu alebo s jeho používaním, kontaktujte nás na adrese: webmaster@trnava-vuc.sk